B2B Key Account Representative

Webness

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea si vanzarea serviciilor Webness in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- prezentarea companiei, a serviciilor oferite, a beneficiilor si a conceptului de Internet Marketing;
- consilierea potentialilor clienti in vederea alegerii solutiei optime;
- negocierea si incheierea contractelor cu clientii;
- mentinerea si dezvoltarea rela¿iilor cu clientii Webness
- identificarea si sustinerea unor noi oportunitati pentru firma
- rezolvarea in timp scurt a problemelor aparute
- rezolvarea provocarilor aparute in cadrul fiecarui proiect din portofoliu

CERINTE

Candidatul ideal (nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene cu el) are:
- abilitati excelente de comunicare si negociere;
- putere de convingere;
- un limbaj elevat, prestanta, aspect fizic placut si prezenta business;
- gandire analitica
- cunoa¿terea unei limbi de circulatie internationala (de preferabil engleza sau germana)

Si este:
- capabil de a planifica, organiza si finaliza ceea ce incepe;
- dinamic, perseverant si ambitios;
- teamplayer.

Experienta pe un post similar reprezinta un avantaj!
Atitudinea si spiritul de competitie primeaza, acestea fiind un criteriu eliminatoriu.

BENEFICII OFERITE

- mediu profesional in care iti vei putea depasi atat asteptarile personale, cat si cele ale echipei;
- colectiv tanar, entuziast, profesionist, pasionat de ceea ce face, prietenos;
- sefi OK, empatici, carora le pasa de bunastarea angajatilor;
- posibilitati reale de promovare, dezvoltare profesionala si personala;
- rasplatirea dedicatiei si a loialitatii;
- In functie de realizari, pachete si beneficii extrasalariale
- salariu fix + comisioane motivante in fct. de rezultate; bonusuri pe echipa/an;
- laptop si conexiune mobila la Internet, telefon mobil, car allowance;
- traininguri cu profesionisti de top in domeniile vanzari/comunicare/persuasiune/etc.

Webness este o agentie de Internet Marketing specializata in tehnici inovative si eficiente de promovare pe Internet. Succesul proiectelor dezvoltate de noi se datoreaza viziunii creative din spatele fiecarui membru al echipei.

Serviciile noastre se adreseaza companiilor care inteleg ca promovarea pe toate canalele media, si in special pe canalul cel mai populat in momentul de fata, internetul, este solutia viabila pentru o dezvoltare economica eficienta.

Scopul nostru principal este „sa aducem profitul in internet” prin campanii de Internet Marketing bine concepute si implementate. Conform studiilor realizate recent, internetul are potential de vanzare mai mare decat orice alt canal de comunicare disponibil in acest moment.

Avantajele pe care le aduce o campanie de marketing online unei companii sunt nepretuite, si vor fi cu atat mai importante in viitor cu cat internetul va juca un rol din ce in ce mai insemnat in existenta noastra cotidiana.

Webness a inteles acest lucru si s-a orientat catre acoperirea tuturor nevoilor de publicitate ale companiilor care activeaza in mediul modern de afaceri de azi.