Asistent Relatii clienti

First ADvertising srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

ASISTENT RELATII CU CLIENTII

Descrierea postului:
- sa scrii foarte bine, iar asta implica vocabular bogat, exprimare corecta
- contactarea directa a clientilor (telefonica)
- operare PC: cunoasterea programului Microsoft Office 2007 sau 2010
- cunostinte de limba italiana (vorbit) la un nivel mediu-avansat
- persoana foarte organizata deoarece vei lucra cu multe informatii
- realizarea de rapoarte si analize saptamanale

RESPONSABILITATI:
- stabilirea si organizarea intalnirilor
- intocmirea rapoartelor si arhivarea datelor conform procedurilor interne
- acordarea de asistenta si comunicarea cu clientii si colaboratorii
- comunicarea scrisa si telefonica cu clientii/potentialii clienti
- administrarea relatiilor si a proiectelor cu colaboratorii
- organizarea agendei de lucru
- activitati de corespondenta
- promovarea firmei pe grupuri de socializare.
Activitatile solicitate de acest post prezinta un grad redus de dificultate, dar punem accent pe respectarea deadline-urilor.

CERINTE

IMPORTANT!
Acest anunt se adreseaza exclusive persoanelor ce isi doresc sa isi dezvolte o cariera in domeniul comunicarii si relatiilor cu clientii, nu celor care accepta orice loc de munca, doar pentru a avea unul.
Avem in vedere doar acele persoane ce cauta, ca si noi, stabilitate si nu cele ce tranziteaza de la o firma la alta.
Postul se adreseaza inclusiv studentilor (part-time) vorbitori de limba italiana sau cetateni italieni.
Oferim loc de munca stabil, cu un mediu placut, tanar, o buna perspectiva de dezvoltare in cadrul unei multinationale. La incadrare vom oferi un program de formare pe parcursul a 5 zile, asistenta si support in prima luna de activitate.
Programul de lucru va fi de 8 ore, in 2 ture, dar suntem deschisi si la colaborari part-time(4 ore).

Companie multinationala cu peste 15 ani experienta pe piata din Romania.