AREA SALES MANAGER

Dacris Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza si monitorizeaza dezvoltarea retelei de clienti si propune masuri pentru stimularea activitatii de distributie
- Elaboreaza un sistem de evaluare a clientilor alocati pentru cresterea calitatii activitatii si a performantelor acestora
- Analizeaza si consolideaza obiectivele de vanzari din teritoriu
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei
- Rapoarte legate de analizarea vanzarilor
- Analiza concurentei

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Experienta minim 3 ani in vanzari pe o pozitie similara, avantaj- in dom. papetariei si biroticii;
- Permis auto categoria B;
- Foarte bune abilitati de relationare interpersonala si negociere, flexibilitate, tenacitate, spirit intreprinzator.
- Cunostinte avansate de Excel, Word, Outlook Express
- Persoana organizata si responsabila
- Foarte bune abilitati de negociere, relationare si comunicare
- Capacitate rapida de invatare

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision din vanzari;
- Autoturism de serviciu;
- Telefon mobil;
- Posibilitatea lucrului intr-o echipa tanara.

Import si distribuitie birotica si papetarie; productie tipografica