Area Sales Manager

Heidi Chocolats Suisse SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea echipei de vanzari si activitatii de distributie directa in Timisoara;
- coordonarea activitatii de vanzare in zona Banat (Caras-Severin, Timis, Bihor, Arad)
- identificarea si activarea potentialilor clientilor;
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor de colaborare cu clientii actuali;
- atingerea obiectivelor de vanzari, distributie si merchandising;
- implementarea politicii comerciale;
- implementarea activitatilor promotionale conform planului agreat cu departamentul de Marketing.

CERINTE

- capacitate de construire, conducere si dezvoltare a echipei de vanzari;
- capacitate de planificare, de luare a deciziilor si de setare a prioritatilor, organizarea si monitorizarea activitatilor;
- capacitate de analiza, sinteza si solutionare a problemelor;
- excelente abilitati de comunicare si relationare;
- aptitudini organizatorice, lucru in echipa, initiativa, flexibilitate;
- cunostinte de limba engleza/germana;
- cunostinte de operare PC (MS Office);
- permis de conducere categoria B;
- experienta relevanta pe un post similar;

BENEFICII OFERITE

- excelente oportunitati de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala;
- pachet salarial atractiv (masina, laptop, telefon mobil, bonus).

Ciocolata HEIDI isi are inceputurile in inaltimile Alpilor Elvetiei la fabrica de praline Confiseur Laederach AG. In acest loc, timp de doua generatii, se produc praline de cea mai buna calitate, cunoscute in toata lumea.
Heidi Chocolats Suisse S.A. a luat fiinta in Romania in 1994, ca prima companie straina care producea ciocolata, reprezentand una dintre cele mai importante investitii straine pe piata romaneasca.
Din 1994 compania si-a dezvoltat in mod constant gama de produse care include praline si produse de sezon mentinand standardele calitatii elvetiene.
Mesajul pe care Heidi il transmite consumatorilor este acela ca, straduindu-ne sa fim mereu la inaltime, sa inovam si sa oferim cele mai bune rezultate ale muncii noastre, vom reusi sa avem ceva in comun, si anume: PASIUNEA PENTRU CIOCOLATA.