AREA SALES MANAGER

MEDIPLUS EXIM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoneaza si gestioneaza personalul din subordinea sa;
- aplica politica generala si specifica de vanzari a companiei si o adapteaza la realitatea concreta din piata;
- intretine si dezvolta relatii de afaceri cu clientii existenti si participa la identificarea celor potentiali;
- stabileste obiective lunare si/sau trimestriale, conform cerintelor managementului;
- propune si implementeaza cu echipa din subordine rute zilnice de vizitare a clientilor astfel incat acestia sa fie vizitati in functie de necesitati, oportunitati sau probleme;
- promoveaza impreuna cu echipa din subordine, oferta de produse si servicii, ofertele speciale si politica relationala cu clientii care sa asigure pe termen mediu si lung o pozitie de top in piata de distributie farmaceutica;
- promoveaza munca in echipa atat pentru valorificarea contributiei fiecarui membru cat si pentru dezvoltarea colectiva a unui nivel de performanta.

CERINTE

- studii superioare absolvite;
- minimum 24 de luni experienta in vanzari (vanzari in piata pharma consituie un avantaj);
- experienta in gestionarea unei echipe de vanzari consituie avantaj;
- excelente abilitati de comunicare, negociere, relationare, coordonare;
- orientare spre business/obiective;
- cunostinte limba engleza (nivel mediu);
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Power Point, Outlook);
- permis de conducere cat. B, disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant si posibilitatea dezvoltarii carierei profesionale intr-o companie nationala de succes.

Mediplus Exim SRL este cel mai mare distribuitor de medicamente din Romania si este parte componenta a grupului A&D Pharma alaturi de o puternica retea de farmacii, Sensiblu SRL.

Succesul companiei noastre depinde de talentul si dedicarea angajatilor nostri.Ii ajutam sa se dezvolte profesional, creandu-le conditii optime de munca, autonomie si putere de decizie, incurajand spiritul de echipa si flexibilitatea, recompensand performantele.

Cream si dezvoltam calitate, mergem impreuna cu partenerii nostri spre o viata sanatoasa, diferentiindu-ne de competitie prin solutii inovative si un mod de operare rapid si eficient.

Daca optiunea ta este sa intri in cursa alaturi de cei mai buni, te invitam sa iti depui candidatura pentru aceasta pozitie.