Area Business Developer - Timisoara- firma Nordexim Coffee Services part of Aquila Group

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-reprezinta cu profesionalism, corectitudine si devotament Compania, avand sarcina explicita de a promova oferta de servicii catre clientii “Corporate”
-negociaza in numele Companiei pretul si conditiile de vanzareale serviciilor oferite, in conformitate cu strategia de vanzare
-dezvolta continuu portofoliul de clienti ai Companiei
-observa, studiaza si cerceteaza piata serviciilor oferite , detecteaza noi oportunitati de vanzare
-contacteaza potential noi clienti prin telefon, e-mail sau personal, pentru a le prezenta oferta si a stabili un contract de vanzare-cumparare
-mentine legatura cu clientii vechi ai Companiei
-reprezinta Compania pe piata si se preocupa de imbunatatirea imaginii acesteia
-se prezinta ca o persoana experta in domeniu, oferind informatii tehnice si identificand nevoile reale ale potentialilor clienti

CERINTE

-orientare catre vanzari, dorinta intensa de dezvoltare a portofoliului de clienti
-usurinta in comunicare,sociabilitate
-nevoia de experimentare continua
-atitudine amabila, politete, seriozitate si profesionalism
-buna capacitate de a lucra independent si de a lua decizii in limitele regulilor stabilite de Companie
-experienta relevanta in domeniul vanzarilor
-diploma de studii superioare
-buna cunoastere si utilizare a programului MS Office
-conceperea prezentarilor in PowerPoint
-cunoasterea lb. Engleze
-carnet de conducere cat. B si experienta relevanta in conducerea autovehiculului

BENEFICII OFERITE

-salariu de baza motivant
-bonus proportional cu gradul de indeplinire a obiectivelor
-autoturism de serviciu
-telefon
-training de specialitate

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.