Angajam psiholog cu experienta in autism

Asociatia Invatam cu pictograme Timisoara

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asociatia Invatam cu pictograme Timisoara angajeaza psiholog clinician.
Cerinte:
-Absolvent de Psihologie, cu diploma de licenta;
– Atestat in psihologie clinica si psihoterapie acordat de Colegiul Psihologilor din Romania;

-Abilitati de planificare, organizare, evaluare, interventie si raportare
-Flexibilitate orara
-Rezistenta la stres.

CERINTE

-Experienta minim 1 an in lucrul cu copiii cu autism;
Cautam o persoana cu capacitate organizatorica foarte buna, sa cunoasca tehnici de interventie in lucrul cu copiii cu autism si sa stie sa le aplice corect, sa fie vesela, empatica, responsabila, creativa. Sa stie sa intocmeasca rapoarte de activitate, sa faca evaluari si planuri de interventie, sa coordoneze echipa de terapeuti.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica.

Asociația desfășoară programe educative si recreative , de informare și conștientizare, workshopuri pentru părinți sau specialiști precum și evenimente caritabile pentru copiii diagnosticați cu tulburări din spectrul autist.