Analist bancar credite PF la Sucursala Timisoara

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza analist bancar credite PF la Sucursala Timisoara.

CERINTE

- studii economice superioare
- vechime de cel putin 2 ani in activitatea financiar- bancara
- cunostinte si experienta in activitatea de creditare a persoanelor fizice
- cunoasterea si aplicarea corecta a reglementarilor, normelor si procedurilor bancare in domeniul creditarii
- cunoasterea instrumentelor de plata din piata bancara
- conditie obligatorie: abilitati operare computer, (atentie deosebita la detalii)
- competente comportamentale: aptitudini deosebite de lucru cu clientul, organizat, capabil sa lucreze sub presiune si aptitudini de comunicare excelenta
- experienta in domeniul bancar, intr-o pozitie de contact cu clientii
- cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala, de preferat engleza

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.