AGENT ZONAL VANZARI si /sau COLABORATOR ZONAL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezentarea si promovarea produselor, cresterea volumului de vanzari si realizarea planului in zona alocata;
- Consolidarea portofoliului de clienti la nivel zonal, precum si atragerea de noi clienti in vederea dezvoltarii retelei in concordanta cu politica generala a companiei;
- Participarea activa la realizarea target-ului lunar;
- Monitorizarea nivelului de satisfactie si a nevoilor clientilor;
- Mentinerea relatiei cu clientii;
- Monitorizarea pietei, a concurentei si identificarea de noi oportunitati;
- Realizarea in termen a rapoartelor periodice specifice cerute de superiori;
- Recuperarea in intregime a contravalorii produselor livrate, recuperarea creantelor, acoperirea sumelor de la clienti cu instrumente de plata;
- Crearea si mentinerea imaginii favorabile a companiei in fata clientilor.

CERINTE

- Abilitati de comunicare, negociere, organizare, planificare si convingere;
- Persoana sociabila, dinamica, cu o gandire constructiva orientata spre rezultate;
- Disponibilitate pentru un post cu activitate 100% de teren, dinamica;
- Atitudine de vanzator, orientat spre clienti;
- Identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
- Cunoasterea zonei pentru care a fost selectat, a factorilor de influenta din zona;
- Cunostinte de operare pe calculator: Microsoft Office, Internet;
- Minim studii medii;
- Carnet de conducere categoria B; detinerea unei masini personale si disponibilitatea folosirii in desfasurarea activitatii constituie un avantaj;
- Experienta in vanzare de carte scolara si auxiliare constituie un avantaj, dar nu este obligatorie;