Agent Vanzari Timisoara

Telekom Romania Communications S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

SCOP: implementeaza strategia de afaceri si vanzari a companiei si promoveaza serviciile si produsele acesteia in regiunea de responsabilitate alocata.

RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:

•Implementeaza strategia de vanzari stabilita pentru aria de responsabilitate alocata respectand regulile si procedurile companiei;
•Reprezinta compania, produsele si politica de vanzari in relatiile cu clientii;
•Stabileste si mentine legatura cu clientii importanti din zona alocata si asigura informarea acestora;
•Prospecteaza piata in zona alocata in vederea identificarii si contactarii potentialilor clienti;
•Asigura acoperirea zonei alocate, respectand planul de vizite stabilit;
•Asigura prezentarea profesionista a tuturor produselor noi, utilizand diferite instrumente si metode–cataloage, pliante etc;
•Analizeaza nevoile clientilor si formuleaza cele mai potrivite oferte; poate asigura suport tehnic si comercial pentru clienti existenti sau cei potentiali;
•Responsabil de negocierea si incheierea contractelor comerciale cu clientii din zona arondata si raspunde de corecta executare si derulare a acestora;
•Se asigura ca toate facturile emise de catre el /ea sunt complete in ceea ce priveste mentiunile obligatorii, ca sunt stampilate si semnate de catre beneficiari, si de a se asigura ca a solicitat si a primit biletele la ordin sau CEC, cu exceptia cazului in care plata se face in numerar, prin ordin de plata sau alta modalitate;
•Lanseaza saptamanal, conform instructiunilor superiorului sau ierarhic, comanda scrisa de produse catre depozitul punctului de lucru in cadrul caruia isi desfasoara activitatea.
•Semnaleaza eventualele nereguli constatate cu ocazia aprovizionarii clientului sau ex-van (gestiunea proprie, din masina alocata), de indata, superiorului sau ierarhic si incheie un proces verbal de constatare pe care il va semna impreuna cu persoana care livreaza marfa.

CERINTE

Studii:
•Minim studii medii.

Cunostinte si Experienţa în muncă:
•Minim 6 luni – 1 an experienta intr-o pozitie similara;
•Permis de conducere categoria: B (valid, fara cazier).

Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
•Initiativă;
•Orientare catre client (esential);
•Orientare către rezultate (esential);
•Flexibilitate;
•Solutionarea problemelor;
•Munca in echipa (esential);
•Impact si influenta (esential).

Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste 143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.