agent vanzari

SC PROFAL INDUSTRY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

studierea in detaliu a sistemelor de tamplarie si a produselor, a serviciilor si solutiilor oferite de firma noastra clientilor, precum si pe cele ale concurentei
prospectarea continua a pietei in cautarea de noi clienti
vanzare door-to-door
consiliere tehnica si ofertare la domiciliul clientului
efectuarea masuratorilor pentru cotele de executie a elementelor de tamplarie
intocmirea ofertelor tehnico-financiare
negocierea contractelor
incheierea contractelor de executie a lucrarilor si urmarirea finalizarii acestora
intocmirea rapoartelor periodice de vanzari

CERINTE

studii superioare tehnice
cunostinte operare PC
abilitati de comunicare, negociere si persuasiune
perseverenta in prospectare
disponibilitate in invatare si perfectionare continua
disponibilitate program flexibil - in functie de clienti si activitatea in zona arondata
analiza periodica a concurentei
experienta in vanzari
experienta in domeniul tamplariei din PVC constituie un avantaj
tinuta si limbaj adecvate
permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

venit corelat rezultatelor: baza fixa de salarizare + comision la vanzare;

Firmele noastre sunt certificate ISO 9001 : 2008, ISO 14001 : 2004, OHSAS 18001 : 2007 si SRM 8000 (echivalent SA 8000 : 2008)

I