Agent Transport - Timisoara

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul sau, o importanta companie multinationala din industria automotive, leoHR recruteaza:

Responsabilitati:
• Responsabil de organizarea eficienta a activitatii de transport, urmarind atingerea indicatorilor de performanta si respectand cerintele companiei si cerintele legale;
• Coordonarea/monitorizarea de transporturi/transporturi special;
• Calculul duratei transporturilor;
• Calculul costurilor de transport;
• Optimizarea proceselor de transport;
• Sprijin la cererea de oferte de transport, sprijin la calculatii, planificarea si realizarea proiectelor de transport (nationale si internationale);
• Efectuarea de statistici detaliate;
• Arhivarea de documente (avize de insotire marfa pentru materiale indirect productive, avize de insotire marfa la iesire, avize de insotire marfa pentru materiale direct productive);
• Trimiterea catre furnizori si gestionarea Routing-orderelor pentru transporturile de aprovizionare (dispozitiilor de respectare a rutelor si a transportatorilor agreati);
• Realizarea, asigurarea fluxului de informatii legat de transporturi intre diferitele parti interne sau externe implicate, supravegherea timpilor de tranzit si documentarea transporturilor indiferent de mijlocul de transport;
• Disponibilitate 24/7 pe telefonul mobil pentru eventuale urgente care pot aparea in desfasurarea transporturilor.

CERINTE

• 3 ani formare profesionala si 3 pana la 5 ani experienta profesionala SAU formare profesionala asemanatoare
• Studii economice sau cunostiinte necesare
• Cunostinte operare PC (bune cunostinte de Excel,Outlook, SAP-BISS)
• Profil (capacitate de analiza, orientare spre rezultate si calitate, abilitate de organizare, capacitate de convingere, persoana comunicativa, capacitate de a lucra in echipa, persoana constiincioasa si exacta
• Eventual experienta in domeniul logisticii transporturilor
• Intelegerea de baza a conceptelor logistice
• Limbi straine: germana + engleza;
• Atitudine orientata spre rezolvarea problemelor;
• Aptitudini de comunicare, planificare si negociere;

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de dezvoltare alaturi de o echipa de profesionisti.

Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insa doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies