Agent imobiliar

SC PRESTIGE PROPERTY SERVICE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Urmareste aparitia de noi oferte si evolutia celor actuale;
-Promovarea ofertelor din baza de date in publicatii scrise si in mediile on-line de profil;
-Identificarea potentialilor clienti;
-Identificarea necesitatilor clientilor si consilierea acestora;
-Efectuarea vizionarilor cu acestia, pe baza programarilor in prealabil;
-Se ocupa de documentele necesare tranzactiei si le verifica;
-Intocmirea contractelor, a actelor aditionale si semnarea acestora in calitate de reprezentant al firmei;
-Reprezentarea clientilor in cadrul institutiilor implicate in realizarea unei tranzactii: primarie, birouri notariale, banci, oficiul de carte funciara si cadastru.
-Pastrarea unei bune relatii cu clientii si dupa finalizarea tranzactiei;

CERINTE

Cunostinte operare computer; Microsoft Office;
-Vorbitor de limba engleza, nivel mediu.
-Studii medii sau superioare;
-Persoana punctuala, responsabila, dispusa sa invete, bine organizata si atenta la detalii;
-Abilitati deosebite de comunicare si negociere;
-Persoana dinamica, optimista, sociabila;
-Spirit de echipa si antreprenorial;
-Permis de conducere categoria B;
-Folosirea masinii personale in interes de serviciu (decontare combustibil);
-Experienta in vanzari reprezinta un avantaj, la fel si experienta pe piata imobiliara;
-Corectitudine, putere de convingere, rezistenta la stres;

BENEFICII OFERITE

Comisioane progresive incepand de la 25% la 50% din vanzari, in functie de incasarile lunare si experienta;
-Decontare transport/combustibil;
-Instruire permanenta in tehnici de vanzare/negociere;
-Recunoasterea si aprecierea performantei;
-Mijloace moderne de lucru si publicitate;
-Camera foto digitala profesionala, laptop, telefon, acces la cea mai mare baza de date cu proprietati tranzactionabile;
-Bonusuri pentru depasirea targetului lunar;

Prestige Property, agentie imobiliara din Timisoara, a luat nastere din dorinta de a oferi servicii complete de cea mai buna calitate in domeniul imobiliar. Serviciile noastre sunt caracterizate de profesionalism, corectitudine, respect fata de clienti, seriozitate. Ne ducem la bun sfarsit tot ceea ce incepem, avem solutii in cele mai complexe probleme din domeniu, datorita colaborarii noastre cu avocati, notari, consultati financiari, banci, auditori energetici.