Agent de vanzari

Ruck-Zuck Hauspartner SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea produselor companiei/organizarea de seminarii de prezentare catre arhitecti,firme cu profil de constructii/ instalatii/ amenajari interioare;
Prospectarea pietei in zonele alocate si dezvoltarea portofoliului de clienti;
Identificarea de potentiali clienti si proiecte in derulare;
Identificare de locatii optime pentru organizarea de expozitii de prezentare/showroom-uri;
Mentinerea permanenta si dezvoltarea de relatii comerciale cu partenerii din portofoliul arondat;

CERINTE

Minim 3-5 ani experienta
Studii superioare in instalatii/constructii
Abilitati de comunicare si negociere;
Capacitate de organizare foarte buna
Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
Permis de conducere categoria B;
Cunostinte de operare computer ( MS Office );
Cunostiinte de limba engleza;
Experienta in comercializarea de produse destinate pietei de constructii /instalatii/amenajari interioare;
Realizarea de oferte bazate pe necesitatile si cerintele clientilor si participarea la negocieri;
Supervizarea incasarii contravalorii lucrarilor contractate si efectuate
Prezentarea de rapoarte de activitate catre superiorul direct la termenele stabilite;

BENEFICII OFERITE

Sprijin in construirea portofoliului de clienti;
Sprijin in activitatea de ofertare;
Asigurarea de materiale de promovare si documentatie tehnica;
Asigurarea de training-uri gratuite de produs;
Decontare cheltuieli transport si diurna
SALARIU OFERIT
Salariu fix lunar + comision de vanzari conform targetului, cuantumul acestora se vor discuta la interviul final.

Cu o prezenta de peste 20 ani pe piata din Romania, RUCK-ZUCK HAUSPARTNER SRL a adus in permanenta in atentia partenerilor sai produse inovatoare. Compania are statutul de importator/distribuitor pentru Romania pentru o serie de producatori europeni de prestigiu.