Administrator retea

Sarmet Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca angajat al firmei Sarmet, te vei ocupa de:
-Proiectarea, instalarea şi administrarea infrastructurii de reţea

-Asigurarea funcţionalităţii reţelei de calculatoare şi a echipamentelor de conectare şi de comunicaţii

-Administrarea serverelor

-Interconectarea reţelelor şi accesul la reţeaua globală Internet

-Proiectarea şi aplicarea strategiei de securitate a reţelei

-Instruirea şi asistarea utilizatorilor

-Hardware (asamblare componente, diagnosticare probleme, etc)

-Software (Windows 7, devirusare, antispyware, recovery, etc)

-Virtualizare (VMware)

-Operare centrala IP

CERINTE

-Studii superioare in domeniul IT;
-Cunostinte de specialitate care sa-i permita sa realizeze sarcinile la standard ridicat;
-Experienta minim un an pe o pozitie similara;
-Experienta in lucrul cu: solutii stocare RAID, solutii backup, active directory, instalare echipamente active cu management.
-Limba engleza
-Stapanire pachet office
-Gandire logico-matematica;
-Corectitudine, flexibilitate, deschidere, promptitudine;

BENEFICII OFERITE

- SALARIUL ESTE UNUL MOTIVANT, STABILIT IN FUNCTIE DE CUNOSTINTE SI PERFORMANTE

- SERVICII SI FACILITATI MEDICALE

Sarmet este parte a unei firme americane ce dezvolta software pentru logistica, telecomunicatii si domenii conexe