Accounts Receivable Specialist - SAP (cu germana)

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini:

Gestionarea conturilor clientilor
Verificarea si contabilizarea platilor
Asigura interfata cu clientii si o monitorizeaza, corectand in acelasi timp greselile intervenite
Participarea la un training initial in Germania

CERINTE

Calificari necesare:

Studii finalizate in domeniul comercial/economic
Limba germana avansat
Buna stapanire a limbii engleze ( citit, scris ) – este un plus

Cunostinte IT

Bune cunostinte de SAP UBK-RM: Modulele FI si SD - este un plus
Bune cunostinte de MS Office ( Excell, Access )

Cunostinte de nivel general ( aptitudini )

Placerea de a opera cu cifre
Mod de lucru bine organizat si structurat
Orientare spre client
Bune abilitati de comunicare
Initiativa si orientat spre lucrul in echipa

Experienta

1-2 ani experienta in contabilitate ( cu conturi de creante )

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv
posibilitatea de a calatorii in strainatate
oportunitati de dezvoltare a carierei

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.