Reprezentant Vanzari - domeniul Feroneriei (Covasna, Harghita, Odorhei, Sf. Gheorghe, Miercurea Ciuc)

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

• Responsabil cu elaborarea documentatiilor tehnice necesare sustinerii activitatii comerciale;
• Promovarea produselor si serviciilor in concordanta cu strategia comerciala a companiei;
• Urmarirea si atingerea obiectivelor de vanzari stabilite de catre management;
• Consilierea clientilor, identificarea cerintelor acestora si oferirea celor mai bune solutii;
• Oferirea de informatii asupra caracteristicilor tehnice si functionare ale produselor;
• Demonstratii de utilizare a produselor ai serviciilor la cererea potentialilor clienti;
• Prezentarea ai promovarea portofoliului de produse ai servicii ale companiei;
• Intocmirea corecta a fisei de masuratori;
• Livrarea unei solutii tehnice potrivite in functie de necesitatile clientului;
• Intocmirea ofertelor;
• Intocmire rapoartelor si prognozelor de vanzari;
• Inbunatatirea si diversificarea metodelor de prezentare a produselor.

CERINTE

• Experienta de minim 3 ani intr-un post similar;
• Buna capacitate organizatorica, decizionala in functie de gradul de importanta;
• Prezenta agreabila;
• Rezistenta la stres;
• Buna capacitate de coordonare si control , spirit de observatie , de negociere, de cooperare;
• Orientare spre client.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv
• Bonuri de masa
• Bonusuri

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).