FARMACIST

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala;
- Supravegheaza eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Prepara retete magistrale si preparate oficinale, intocmeste documentatia pentru prepararea lor;
- Supravegheaza divizarea preparatelor oficinale de catre personalul auxiliar;
- Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
- Face parte din comisia de inventariere periodica;
- Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
- Intocmeste comanda pentru aprovizionarea farmaciei;
- Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor.

CERINTE

- obligatoriu absolvent al Facultatii de Farmacie
- orientare catre relatia cu clientul
- cunostinte operare PC
- atentie distributiva
- comunicativ
- dornic sa acumuleze cat mai multe cunostinte in domeniu
- orientare catre pacient

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant salariu fix+bonusuri in functie de vanzari
- Locuinta asigurata
- Mediu de lucru placut
- Posibilitati de dezvoltare