Tehnician -sef sectiune tehnica

wisdom mbc srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se ocupa cu organizarea tehnica a diverselor lucrari ,mentine legatura directa cu clientii finali, se ocupa si de prezentarea tehnica a produselor, face masuratori la clienti, se ocupa de proiectare si de calcul a lucrariilor cu ajutorul unui program dedicat pe calculator, face comenzi de aprovizionare de la furnizorii de produse si materiale, coordoneaza o echipa de montaj si de intretinere in garantie si postgarantie a produselor, intocmeste formulare de comanda, participa la receptii si intocmeste formulare de receptii la terminarea lucrariilor. Pentru o persoana debutanta in profesie se face instruire permanenta, acomodarea cu postul se realizeaza in 6 luni,pentru o persoana experimentata, acomodarea cu postul se realizeaza in 3 luni, timp in care va primi asistenta, indrumare in continuu. Dupa 1-2 ani de experienta in domeniul se pot obtine performante superioare.

CERINTE

Este de dorit si esential un nivel de dezvoltare intelectuala generala, medie si peste medie;
Facilitati de exprimare scrisa si orala;
Gandire practica;
Capacitate de integrare sociala mare, sociabilitate;
Capacitate de memorare buna; usurinta de a retine detalii;
Sensibilitate la probleme;
Aptitudini numerice;
Rationament deductiv;
Capacitatea de ordonare a informatiei;
O buna orientare in spatiu;
Placerea de a interactiona cu altii;
Capacitatea de a influenta alte persoane;
Placerea de a munci intr-un ritm alert;
Dornic de a da un randament cat mai bun;
Dornic de a avansa;
Onestitate si confidenta vizavi de persoanele din interior si exterior cu care este in contact;
Constiinciozitate vizavi de sarcinile pe care le are de indeplinit;
Acceptarea unui program de lucru extins atunci cand este nevoie;
Realizarea in timp util a sarcinilor pe care le are;
Preocuparea continua de autoperfectionare prin studiu individual si participarea la cursuri;
Calitati artistice, utile in expunerea de produse si atragerea clientilor

BENEFICII OFERITE

Se ofera un salariu de inceput cat mai atractiv avand in vedere si o promisiune de crestere salariala in perioade de timp definite precum dupa perioadele de acomodare si in functie de cunostiintele acumulate din experienta continua.
Se ofera posibiliatea de a autoperfectiona prin cursuri gratuite de proiectare, calcul devize.
Bonusuri reale banesti si materiale in cazurile in care se implica in aducerea de noi comenzi
Spor de ore suplimentare;
Spor de ore weekend

activeaza in domneiul de amenajari interioare, constructii, tamplarii de termopan pvc