Programator .NET

SC Amplusnet SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltare de aplicatii desktop si web pe platforma .NET

CERINTE

- experienta de lucru minim 1 an
- implicare in minim 2 proiecte de complexitate medie (durata 3 ¿ 6 luni)
- experienta de lucru C#.Net, ASP.Net, SQL minim 6 luni;
- absolvent sau student la o facultate cu profil informatic, matematic sau inginerie (Automatica sau Calculatoare);
- cunostinte medii de MS Sql Server;
- cunostinte medii de .NET Framework: C#, ASP.NET, user & custom controls, windows forms, XML Web Services, HTML, JScript;
- cunostinte de algoritmi, structuri de date si OOP;
- constituie un avantaj cunoasterea: UML, XML, XSLT, .Net Remoting, VB .NET, C++, Certificari Microsoft

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv (functie de nivelul de competenta si performanta)
- bonusuri pe proiecte, in functie de criteriile de performanta
- dezvoltarea carierei si training specific; posibilitatea de obtinere a certificarilor Microsoft sustinute financiar de companie

Amplusnet este o companie cu capital integral privat romanesc, care are ca obiect de activitate dezvoltarea de solutii informatice pentru imbunatatirea proceselor de afaceri si consultanta in domeniul IT. Portofoliul Amplusnet contine aplicatii web, solutii eCommerce si eBusiness, solutii de monitorizare a personalului si a infrastructurii IT, aplicatii de protectie online. Amplusnet este Microsoft Gold Certified Partner, ca rezultat al obtinerii competentelor ISV (Independent Software Vendor) si Business Intelligence.