Online Marketing Specialist

Taifunweb SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

experienta in SEO on-page si off-page;
identificarea de cuvinte cheie si fraze care genereaza crestere de trafic si implementeaza schimbarile necesare;
auditeaza SEO & editeaza codul HTML, continutul si arhitectura interna a linkurilor;
realizeaza rapoarte saptaminale privind clasarea cuvintelor cheie, identifica si implementeaza strategii care duc la cresterea traficului organic;
abilitatea de a administra echipe de colaboratori (continut & link building);
capacitatea de a stabilii relatii noi cu blogeri si webmasteri;
administreaza procesul de achizitie de link-uri in diverse limbi si nise;

Persoanele fara experienta dar extrem de motivate si dornice sa invete tehnologii noi, sunt rugate sa aplice.

CERINTE

Atitudine proactiva, dorinta de a invata si a pune in practica tehnologii noi;
Organizat, perseverent si orientat catre obtinerea rezultatelor;
Gindire analitica, creativa, capacitate de planificare si executare;
Cauta oportunitati noi care sa ajute la cresterea performantelor;
Cunostinte avansate de Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
Cunostinte avansate de limba engleza (scris si vorbit);

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant. Se ofera bonusuri de performanta.

DESCRIEREA FIRMEI

TaifunWeb SRL ofera servicii de online marketing.