MANAGER DE PRODUS

SC Materom SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea relatiilor cu furnizorii.

Identificarea de furnizori noi sau extindere portofoliu marca/brand.

Analiza potentiali furnizori (obtinerea si compararea ofertelor de pret, obtinerea de liste de pret si cataloage de produse, rute de aprovizionare, etc.)

Negocierea conditiilor comerciale cu furnizorii.

Supravegherea procesului de aprovizionare.

Validarea comenzilor.

Stabilirea bugetelor de stoc pe brandurile ce le gestioneaza.

Urmarirea indicatorilor din TABLOUL de BORD

Urmarirea atingerii targetelor de achizitii

Colaboreaza cu dep Marketing pentru promovarea produselor din portofoliu si in vederea determinarii/stabilirii pretului de vanzare a produselor din portofoliu

CERINTE

-Studii superioare.
-Cunostinte tehnice in domeniul auto si/ a sculelor de service.
-Experienta pe un post similar /sau in vanzari-minim 2 ani
-Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
-Permis de conducere cat. B
-Bune abilitati de comunicare, negociere
-Bune cunostinte de operare PC: Word, Excel, Outlook.
-Abilitati de organizare si planificare.
-Meticulozitate si acuratete.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o companie moderna in continua dezvoltare.
- Conditii de lucru deosebite intr-un colectiv tanar si dinamic.
- Salarizare motivanta

Importator si distribuitor de piese si accesorii auto originale si after-market.
Firma a fost infiintata in 1998, are sediul in Cristesti, jud. Mures si are deschise puncte de lucru in Bucuresti,Timisoara, Brasov, Iasi, Suceava, Pitesti si Constanta. In acest interval de timp firma a devenit unul din principalii importatori si distribuitori de piese si accesorii auto de pe piata din Romania.