Asistent vanzari internationale - Tirgu Mures

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-asigura fluxul informational intre Tjobs si clientii sai din Franta;
- asigura fluxul de informatii intre Departamentul de Vanzari Internationale si celelalte departamente interne implicate;
- intocmeste Contractele individuale de punere la dispozitie, Contractele cadru si Anexele acestora utilizand draft-urile aprobate;
- solicita de la clienti situatia orelor lucrate (pontajele) conform caluzelor contractuale;
- trimite situatia orelor lucrate (pontajele) obtinute de la client catre departamentele implicate;
- trimite catre clienti facturile fiscale impreuna cu Anexele specifice reamintind termenele de scadenta a acestora;
- contacteaza clientii in legatura cu incasarea facturilor emise atat inainte cat si dupa scadenta acestora;
- trimite catre clienti documentele necesare conform contractelor incheiate ;
- intocmeste la semnarea fiecarui nou contract cadru si actualizeaza permanent Fisa client (in formatul agreat);
- tine evidenta tuturor contractelor incheiate de Departamentul International si asigura arhivarea acestora;
- tine evidenta tuturor misiunilor internationale si actualizeaza permanent aceasta situatie

CERINTE

Studii superioare, preferabil economice;
Experienta in lucrul cu documentele sau intr-o pozitie de back-office;
Limba franceza la nivel avansat (scris, vorbit);
Persoana extrem de organizata;
Abilitati foarte bune de comunicare, politete si diplomatie;
Abilitatea de a obtine informatiile necesare si in timp util de la clienti si colaboratori.

BENEFICII OFERITE

Oportunitate de dezvoltare profesionala intr-un mediu international;
Sansa de a pune bazele si a coordona un departament nou de gestionare clienti externi.
Pachet salarial atractiv.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.