LUCRATOR COMERCAL

HK IMPEX 97 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Merchandisarea inseamna optimizarea spatiului de vanzare:

-produsul potrivit (sortimente);

-la locul potrivit (amenajarea);

-la momentul potrivit (sezonul);

-la pretul potrivit (concurenta);

-in cantitatea potrivita(stoc);

-cu informatia potrivita(ajutorul in alegerea produsului);

Responsabilitati si sarcini:

- Intampinarea nevoilor consumatorului cu prezentarea profesionista a produselor companiei;

- Incurajarea consumatorului sa devina un client fidel al brand-ului;

- Salvarea timpului cumparatorului oferindu-i detalii;

- Maximizarea efectului procesului de vanzare ;

- Dezvoltarea si controlul stocului in magazine;

- Obtinerea/mentinerea/cresterea spatiului de raft;

- Verificarea preturilor de la raft si existenta materialelor promotionale;

- Acoperirea magazinelor conform ariei stabilite;

- Realizarea de rapoarte de vanzare si dinamica pietei;

CERINTE

Cunostinte/ studii necesare:
-Studii medii;
-Experienta solicitata:experienta reprezinta un avantaj intr-un post similar;
-cunostinte operare PC (Windows, Pachet Office, Internet, email);

Aptitudini specifice:

• capacitate foarte buna de comunicare si relationare
• capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
• atentie catre detalii;
• placere si abilitate de a invata lucruri noi;
• responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;
• personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta,orientare catre client,spirit de echipa;

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv;

-tichete de masa;

-bonusuri in functie de performante;

-telefon de serviciu;

Societatea noastra, cu o prezenta de peste 10 ani pe piata interna, este unic importator si distribuitor al produselor RCO. Printre produsele comercializate se numara o gama impresionanta de articole sport, jucarii din plus, camping si articole plaja. Prezenta noastra este asigurata printr-o retea proprie de distributie la nivel national cat si prin intermediul unei bune colaborari cu cele mai mari si importante retele de hipermarketuri din Romania: Carrefour, Cora, Auchan,Selgros, Real,Metro. Daca oferta noastra va surade ca viitor, asteptam sa aplicati pentru postul disponibil, mentionand ca vor fi contactate doar persoanele care intrunesc calitatile si aptitudinile necesare job-ului.