Key Account Representative - Divizia detergenti - Targu Mures

Henkel Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei
-Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti
-Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei
-Realizarea obiectivelor lunare si anuale
-Asigura previzionarea vanzarilor pentru a evita lipsa produselor din stoc
-Asigura analiza pietei si monitorizarea concurentei

CERINTE

-Studii superioare
-Cunostinte de limba engleza si MS Office
-Experienta in vanzari de cel putin 2 ani
-Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere
-Abilitatea de a crea relatii cu clientii
-Persoana organizata, atenta la detalii
-Rezistenta la stres, abilitatea de a lucra fara supervizare
-Cunoasterea specificului zonei de vanzari
-Domiciliul stabil in zonele respective

BENEFICII OFERITE

-Sansa de a lucra intr-o companie multinationala alaturi de o echipa de profesionisti
-Pachet financiar motivant
-Masina de serviciu

Compania Henkel se bazeaza pe angajatii sai, care construiesc in fiecare zi prin talent si spirit inovativ, imaginea marcilor si tehnologiilor Henkel. De aceea, compania ii asigura pe clientii si consumatorii din 125 de tari ca pot avea incredere in marciile si tehnologiile Henkel. Va puteti imagina facand parte din aceasta echipa? Aplicati astazi!