JAVA DEVELOPER

SC FORTA L&A SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Dezvoltarea unor noi aplicatii, documentatie de design, repararea bug-urilor, unit testing.
- Dezvoltarea de aplicatie de tip CRM
- Technologiile folosite sunt: GWT/Java/JavaScript
- Fiecare membru de echipa este implicat in design, implementare, intelegerea cerintelor de design, redactarea documentelor de design, unit testing, repararea bug-urilor.
- comunicarea cu clientul pentru a implementa schimbari si pentru a repara bug-uri
- revizuirea specificatiilor produselor pentru a da estimari ale dezvoltarii si feedback asupra produselor
- revizuirea codurilor (code reviews)
- mentinerea evidentei problemelor

CERINTE

Candidatul ideal:
- Studii in Informatica
- O buna intelegerea a conceptelor de programare, procedurale si orientate catre indeplinirea obiectivelor (Object Oriented and procedural programming concepts.)
- GWT, Java, JavaScript
- mai mult de 3 ani experienta profesionala de programare
- mai mult de 1 an experienta profesionala cu Java
cunostinte de Java, Web si tehnologii de date de baze, inclusiv JavaScript, HTML, CSS, SQL.
- Competente interpersonale si de comunicare excelente, avand in vedere mediul de lucru international.
- Competente analitice, creative, de rezolvare a problemelor precum si de lucru in echipa.
- engleza cel putin la nivel mediu.

Atribute personale:
- abilitati de comunicare excelente
- abilitati de analiza si diagnostic
- spirit de echipa si o comunicare excelenta
- abilitati de a furniza un feedback constructiv
- capacitatea de a lucra atat individual cat si in echipa
atentia catre detalii
- abilitatea de a lucra cu mai multe task-uri, si de a le prioritiza eficient
- pasiunea pentru domeniul de activitate
dorinta de a face fata unor noi provocari!

BENEFICII OFERITE

Detalii despre oferta/ beneficii:

- punctul de lucru din Tg-Mures;
- programul de lucru va fi de Luni – Vineri intre orele 16.00 -24.00;
- pachet salarial atractiv 1700 dolari canadieni

Alte avantaje:
- telefon mobil Black Berry ;
- laptop;
- pregatire profesionala continua;
- lucru intr-o echipa de profesionisti;
- cazare pentru cei care sunt din afara localitatii Tg-Mures;
- posibilitatea de a vizita Canada pe cheltuiala firmei, in ideea de a lucra de acolo 1-2 saptamani pe an.
Un fel de "casual meeting" cu clientul.
- team building.

SC FORTA L&A SRL – suntem activi pe piata muncii din Romania din anul 2004, ajutand atat persoanele in cautarea unui loc de munca, cat si firmele care au nevoie de personal.
Selectam de pe piata muncii din Romania, oferte de munca in diverse domenii de activitate!
Prin noi candidatii sunt trimisi la joburi compatibile cu pregatirea lor profesionala si unde au sanse reale de angajare!
Forta L&A SRL va promoveaza intr-un mod profesional!
Site firma: www.e-munca.ro

INFORMATII DESPRE COMPANIA ANGAJATOARE!

Compania angajatoare ofera servicii de inalta calitate in domeniul telecomunicatiilor, telecomunicatii care integrează în mod eficient PSTN, VoIP, celulare, mesageria vocală într-un pachet all-inclusive;

- telefon VoIP sistem; servicii VoIP, SIP trunking, Hosted PBX, Unified Communications, Internet Fax, Business VoIP, etc.

Sediul central este in Canada si dispune de servere cu acces direct la peste 70 rețele din Statele Unite și Europa. Acest lucru înseamnă pe de o parte o legătură mai scurtă între server și apelanți iar pe de alta parte, apelare fara deranjamente.
Compania a castigat incredere pe piata internationala si se bucura in continuare de preluarea unor proiecte importante de dezvoltare si ofera solutii inteligente , personalizate pentru fiecare afacere- client.
Compania este in continua dezvoltare si doreste sa atraga permanent cei mai talentati profesionisti IT, pentru o colaboare pe termen lung, intr-un mediu in care anagajatii sunt incurajati in a-si dezvolta abilitatiile profesionale beneficiind de tot suportul in acest sens.
Noi stim sa ne apreciem angajatii!
Succes!