Internship - Translator EN -> RO

Active Labs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti elev sau student la litere (filologie, engleza)?
Avem nevoie de ajutor la traducerea unor texte din limba engleza in limba romana. In acest moment avem trei proiecte; acestea se intind pe perioade scurte - intre 30 si 100 ore.
Activitatea nu este remunerata financiar - iti oferim oportunitatea de a acumula experienta practica.

CERINTE

Student sau elev.
Cunostinte foarte bune de limba engleza si romana (fluent verbal, scris).
Cunostinte bune operare PC, MS Office (in special MS Word).
Bun comunicator, atitudine proactiva.
Disponibilitate de a aloca 10-15 ore / saptamana acestei activitati.

BENEFICII OFERITE

Program de internship in Tg. Mures.
Se poate colabora si la distanta (de acasa) - daca exista suport logistic (calculator, MS Word).
Oferim referinte / scrisori de recomandare (la cerere) pe baza activitatii depuse.

Active Labs furnizeaza servicii de consiliere in cariera pentru persoane, solutii eficiente pentru gestiunea si dezvoltarea resurselor umane - de la selectie si plasare personal, pana la sisteme de evaluare a performantelor, avansare in cariera sau programe de analiza organizationala - pentru mediul de business si programe de instruire dintre cele mai specializate.

Suntem onorati sa va fim alaturi cu:
Solutii pentru persoane - consiliere in cariera furnizata de specialisti instruiti de autoritati acreditate si recunoscute pe plan mondial in cadrul unor programe de formare speciala.

Solutii pentru companii - servicii de management si dezvoltare a resurselor umane pentru un mediu dinamic, cu oportunitati si provocari demne de o piata a muncii in continua crestere, diversificare si adaptare la standarde internationale.

Instruire - programe de instruire predefinite (sistem - in house- sau deschise) sau create pe baza nevoilor de dezvoltare ale clientului (furnizate - in house- ).

Ne gasiti pe www.activelabs.ro.