Contabila

Navigator Software SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Contabilizează și înregistrează extrasele de cont de la bănci
• Efectuează operațiunile bancare (plăti furnizori, ordine de plata bugetare etc.) și întocmește setul de documente pentru plățile electronice, licitații și ridicările de numerar în lei și valută
• Înscrie în registre operațiunile efectuate (ordine de plată, remiteri bancare, emitere facturi, evidența încasări)
• Verifică încasările, proveniența și distribuirea acestora
• Ține legătura cu băncile, clienții și furnizorii interni, în ceea ce privește atribuțiile ce-i revin
• Preia și verifică seturile de documente din departamentele comerciale, întocmește deconturile estimative și deconturile pentru deplasările externe
• Contabilizează și verifică lunar facturile fiscale emise
• Întocmește lunar sau periodic declarațiile obligatorii şi le depune la organele competente
• Întocmește, desface contractele individuale de muncă
• Întocmește componente ale soldurilor conturilor și efectuează reglări pe baza acestora
• Întocmește zilnic situația soldului bancar și a disponibilului propriu al firmei, a cursului valutar
• Întocmește situaţiile financiare şi contabile la nivel de societate
• Îndosariază documentele cu care lucrează si supervizează arhivarea lor

CERINTE

• Studii superioare economice/contabile, note mari la contabilitate, matematică și informatică de gestiune. Obligatoriu se va prezenta diploma de licență și Foaia matricolă!
• Cunoștințe economice solide;
• Cunoștințe solide în domeniul contabilității;
• Persoană tânără, dinamică, cu inițiativă și cu dorința de a învăța
• Cunoştinţe PC (Word, Excel, Internet)
• Obligatoriu: limba română şi maghiară

- Capacitate de analiză şi sinteză, judecată rapidă, memorie bună
- Atenţie concentrată şi distributivă
- Asumarea responsabilităţilor, seriozitate, punctualitate
- Abilitatea de a lucra în echipă şi independent
- Excelente abilităţi de comunicare
- Orientare spre soluţii
- Atitudine pozitivă, ambiţie
- Iniţiativă, dorinţă de a învăţa
- Capabil de a lucra sub presiune şi rezistenţă la stres

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv şi motivant (salariu + masa de prânz)
- Posibilitatea dezvoltării carierei profesionale într-o companie de success
- Echipă tânără şi dinamică

Navigator Software, membru al Vector Group, este o firmă specializată în crearea și comercializarea de sisteme de gestiune și monitorizare în domeniile HoReca, Retail si Distributie, Productie si Consultanta.

Gandeste cu noi... Fii mai puternic!
www.navigatorsoftware.ro