Consilier juridic - Tg Mures

Arabesque S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acorda consultanta si asistenta juridica in toate problemele de drept solicitate de companie.
Ia masurile care se impun pentru recuperarea prejudiciilor companiei.
Reprezinta compania in fata tuturor Instantelor judecatoresti, Autoritatilor si Institutiilor publice de interes local si central.
Avizeaza si contrasemneaza actele cu caracter juridic.
Apara compania in actiunile civile legate de litigii de munca, pentru recuperarea pagubelor materiale si in procesele penale.
Sustine interesele companiei in toate fazele de judecata, in litigiile de natura comerciala, fiscala si administrativa.
Participa la concilierile directe ale litigiilor, alaturi de reprezentantii celorlalte departamente din cadrul companiei implicati in derularea si urmarirea relatiilor contractuale, la negocierea onorariilor cu executorii judecatoresti, la redactarea de decizii, regulamente, proceduri interne, precum si alte acte de natura juridica necesare companiei, la negocierea contractelor incheiate de companie.

CERINTE

Studii superioare de specialitate.
Experienta de minim 3 an intr-o pozitie similara.
Cunostinte de operare PC.
Cunostinte de limba engleza, nivel mediu.
Abilitati de comunicare si negociere, relationare interpersonala.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Masina de servici
Telefon de servicic

Companie cu capital integral romanesc, ARABESQUE si-a facut aparitia pe piata romaneasca in anul 1994, aducand un plus de profesionalism pe piata materialelor de constructii si o oferta integrata.

In prezent, compania ARABESQUE este lider pentru distributia materialelor de constructii si finisaje oferind peste 25.000 de repere.