Agent Relatii Clienti Rezidentiali - Tirgu-Mures

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti dornic sa activezi in cadrul unei companii multinationale, sa iti dezvolti o cariera in domeniul resurselor umane si a customer support-ului? Atunci Trenkwalder iti ofera posibilitatea de a activa in acest domeniu prin postul Agent Relatii Clienti Rezidentiali.

Responsabilitati:
• Preluarea telefonica a cerintelor de la clienti si solutionarea acestora (legate de serviciile prestate, modul de facturare, contracte);
• Preluarea telefonica si solutionarea reclamatiilor venite din partea clientilor;
• Procesarea tuturor reclamatiilor clientilor in calitate de agent back-office;
• Identificarea clientului in sistemul SAP IS-U sau in alte sisteme de administrare a datelor clientilor;
• Evidenta stricta a contractelor si a datelor despre clienti, prin gestionarea corecta a bazelor de date;
• Tratarea solicitarilor venite in Call Center de la clienti, cu profesionalism si eficienta;
• Asigurarea si dezvoltarea unei relatii optime cu clientii din segmentul de piata rezidential;
• Asigurarea cresterii numarului de clienti;
• Oferirea de informatii corecte si complete despre produse, servicii, programe si promotii, raportand incidentele in timp util;
• Mentinerea relatiei cu clientii la nivelul judetului.

CERINTE

• Studii medii sau studii superioare in curs;
• 1 - 2 ani experienta in relatiile cu publicul;
• Cunostinte de MS Office;
• Limba engleza sau alta limba de circulatie internationala constituie avantaj;
• Nivel ridicat al angajamentului si orientare catre lucrul in echipa;
• Bune abilitati de comunicare si negociere.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).