Agent Relatii Clienti Rezidentiali - Targu-Mures

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura si dezvolta o relatie optima cu clientii rezidentiali cu care intra in contact;
- Preluarea prompta a apelurilor clientilor si conducerea discutiei cu clientii in scopul identificarii lor si a definirii cererilor/reclamatiilor;
- Procesarea tuturor reclamatiilor clientilor in calitate de agent back-office;
- Identificarea clientului in sistemul SAP si introducerea tuturor informatiilor relevante legate de solicitarea sau reclamatia sa;
- Oferirea de consultanta clientilor;
- Promovarea directa a produselor si serviciilor atat catre clientii existenti cat si catre cei potentiali.

CERINTE

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Va doriti un loc de munca in cadrul unei companii multinationale, de succes pe piata din Romania? Doriti sa acumulati cat mai multe cunostiinte?
Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala de renume din domeniul energetic Agent Relatii Clienti Rezidentiali pentru o perioada determinata de 1 an de zile.

Cerinte:
- studii medii sau superioare in curs de finalizare;
- minim 2-3 ani experienta in domeniu;
- cunoasterea limbii engleza sau limba de circulatie internationala - avantaj;
- cunoasterea pachetului MS Office;
- abilitati de negocociere;
- bune competente de comunicare;
- abilitati analitice;
- lucru in echipa;
- disponibilitate la lucru in schimburi, daca este cazul;

BENEFICII OFERITE

Asteptam aplicatia dumneavoastra.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro