Agent de Vanzari materiale stomatologice - judetul Mures

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Realizeaza planul de vanzari.

•Prezinta si promoveaza direct echipamente si consumabile dentare prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti.

•Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor in zona in care actioneaza.

•Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora

•Ofera servicii post-vanzare

•Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti.

•Urmareste incasarea comenzilor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau negocierea termenelor de plata pentru clientii fideli.

CERINTE

- Experienta minim 6 luni pe o pozitie similara sau in domenii adiacente (produse farmaceutice , medicale sau similare)

- Studiile in domeniul medical / stomatologic / tehnica dentara sunt un atuu important
- Operare PC nivel mediu: Word, Excel, baze de date.

- Limbi straine: engleza ,nivel mediu.

- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision
- Telefon mobil
- Masina de servici
- Traininguri, workshopuri, seminarii, congrese de specialitate, cursuri de vanzari, expozitii