Administrator Salarizare

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder recruteaza pentru o companie de renume international in domeniul energiei o pozitie de Administrator Salarizare pe perioada determinata de 6 luni de zile cu posibilitate de prelungire.

Atributii:

• Operează şi actualizează datele de personal specifice activității de salarizare în programul SAP, permanent şi în timp real (utilizator final SAP)
• Verifică şi prelucrează în programul SAP pontajele primite pentru personalul pe care-l administrează;
• Prelucrează certificatele medicale – după completarea datelor necesare introducerii în calculul salariilor;
• Colaborează cu furnizorul serviciilor de Medicina Muncii în vederea vizării certificatelor medicale;
• Gestionează concediile de odihnă (primirea programărilor, respectarea programărilor, evidenţa drepturilor);
• Urmăreşte absenţele nemotivate şi sancţiunile aplicate conform legii în vederea introducerii lor în SAP;
• Arhivează documentele administrate;
• Solicită anual declaraţiile privind deducerile din veniturile salariale ale angajaţilor şi actualizează evidenţa acestora în SAP;
• Actualizarea date costuri navetă zilnică
• Introducerea in SAP a garantiilor materiale
• Colectarea concediilor medicale, centralizarea, sortarea pe luni şi companii, depunerea după caz la CJAS Mureş pentru recuperarea sumelor;
• Asigură confidenţialitatea datelor şi a înregistrărilor administrate;
• Respectă şi urmăreşte respectarea cerinţelor de securitate şi sănătate în muncă şi pentru situaţii de urgenţă conform anexei care face parte integrantă din prezenta;
• Respectă şi urmăreşte respectarea Directivelor, Procedurilor şi Instrucţiunilor de lucru aplicabile

Date contact email:
a.stan@trenkwalder.com

CERINTE

• Studii superioare economice sau medii;
• Cursuri de specializare in domeniul resurselor umane
• Vechime în specialitate – minim 1 an ;
• Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţia muncii si financiara
• Engleza (nivel de conversaţie)
• Cunostinte MS Office si SAP (avantaj)

BENEFICII OFERITE

• Companie multinationala de renume

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).