Responsabil SSM

Electromontaj

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea si actualizarea documentatiei SSM in santier (proceduri, instructiuni de lucru, planuri, programe etc.) ;
- Gestionarea si urmarirea activitatii lucratorilor in santier pe linie de SSM, executie lucrari, respectarea cerintelor din avize/autorizatii ;
- Urmareste procedurile operationale, ghidurile si instructiunile in domeniile SSM, PSI, SU -
- Identifica pericolele si riscurile SSM, PSI si SU specifice si evidentiaza zonele cu risc ridicat si specific; propune si aplica masuri de reducere si evitare a riscurilor;
- Participa la cercetarea evenimentelor; mentine evidenta incidentelor produse in santier si intocmeste rapoartele necesare;
- Urmareste indeplinirea planului de prevenire si protectie, monitorizarea si actualizarea acestuia;
- Efectueaza controale interne la locurile de munca.

CERINTE

1. Studii medii sau superioare tehnice;
2. Atestat inspector SSM (curs 80 ore);
3. Operare PC - pachetul Microsoft Office.

BENEFICII OFERITE

- Diurna de deplasare;
- Asigurare transport si cazare la punctele de lucru.

Societatea Electromontaj "Carpati" S.A. are o experienta de 67 ani in domeniul energiei electice. Domeniul de activitate cuprinde executia urmatoarelor lucrari: liniilor electrice aeriene de 0.4-400 kV, statii de transformare si conexiune 110-400 kV, montare fibra optica, linii electrice subterane.