Insurance Agent (Agent de Asigurari)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATENTIE:

ACEST ANUNT EXPIRA LA DATA DE 28.04.2011

CV-urile trimise dupa aceasta data NU vor fi luate in consideratie! Multumim pentru intelegere!

De la 1 Mai 2011, CSA a impus obligativitatea unor cursuri pentru a putea accesa aceasta pozitie.
Aceste cursuri costa, in medie, 450 - 500 EURO.

Pana la data de 29.04.2011 (cel tarziu), persoanelor interesate, care indeplinesc criteriile de selectie si promoveaza interviul, le oferim posibilitatea de a intra in sistemul asigurarilor achitand numai 20 lei (cea mai mica taxa de inscriere de pe piata)

Compania noastra activeaza pe piata de brokeraj in asigurari, reusind sa se mentina in topul societatilor de profil prin seriozitate si atitudine pozitiva fata de clienti. Colaboram cu cele mai cunoscute companii de asigurari din Romania si acoperim toata gama de produse de asigurare.

Responsabilitatile agentului:

- incheie contracte de asigurare;
- activitate de consultanta in domeniul asigurarilor;
- dezvolta portofoliul de clienti;
- asigura service portofoliului existent;
- promoveaza imaginea companiei;
- participa la intalniri si evenimente organizate in cadrul companiei.

CERINTE

- minim liceu sau scoala profesionala
- persoane proactive, motivate in a-si dezvolta cariera in domeniul asigurarilor
- excelente abilitati de comunicare
- persoane responsabile, serioase si punctuale, cu tinuta morala
- usurinta in relationare interpersonala
- atitudine pozitiva
- orientare catre client

NU SUNT OBLIGATORII, DAR POT REPREZENTA UN PLUS:

- experienta in domeniul asigurarilor
- exprienta in vanzari
- permis de conducere categoria B
- autoturism personal si disponibilitatea de a-l utiliza in interes profesional
- cunostinte minime de limba engleza

BENEFICII OFERITE

- NU exista target-uri impuse! Fiecare lucreaza in stilul propriu si care il avantajeaza;

- Sediu modern utilat si echipat cu tot ce este nevoie pentru desfasurarea optima a activitatii de vanzari;

- NU exista restrictii in privinta programului de lucru sau a prezentei la sediul companiei;

- Grila de comisioane excelente (peste media din piata);

- Una dintre directiile majore urmarite de noi este sa lucram cu produse competitive, usor de vandut;

- Va puteti bucura de afacerea voastra proprie si stabila;

- Sprijin permanent in desfasurarea activitatii;

- Aveti autonomie si independenta in actiunile dvs.;

- Beneficiati de rezultatele activitatii voastre, prin obtinerea unor venituri substantiale din activitatea pe care o desfasurati.

- Venituri motivante, corelate cu activitatea dvs.;

- Mediu de lucru intr-o echipa profesionista;

- Posibilitati reale de dezvoltare in cariera;

- Training gratuit si personalizat in functie de necesitati;

- Cursuri de specialitate in domeniul asigurarilor si al vanzarilor;

ATENTIE:

CV-urile trimise dupa aceasta data NU vor fi luate in consideratie!