JURIST DREPT FISCAL SI COMERCIAL-TARGOVISTE

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajator: forma juridica societate SA- reorganizare

Asigurarea asistentei juridice a companiei in vederea desfasurarii activitatii in conformitate cu reglementarile legale in vigoare
Asigurarea asistentei juridice cu privire la legalitatea actelor elaborate de societate
Reprezentarea societatii in fata instantelor judecatoresti si a organelor abilitate
Mentinerea evidentei proceselor si litigiilor in care societatea este parte
Elaborarea, modifcarea si adaptarea contractelor comerciale
Avizarea tuturor documentelor cu caracter de norme si regulamente care reglementeaza activitatea companiei
Participarea la formularea clauzelor contractuale
Informarea sefilor de departamente referitor la aparitia/modificarea dispozitiilor normative

Redactarea documentelor specific activitatii biroului juridic

CERINTE

Studii superioare in domeniul juridic;
Minim 5 ani experienta intr-o pozitie similara - cerinta obligatorie
Cunostinte avansate de Drept COMERCIAL, Drept FISCAL
Cunostinte de limba engleza – nivel mediu/ avansat
Cunostinte avansate de operare PC (pachetul MS Office, Internet, softuri legislative)
Carnet de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Masina de serviciu/ decontarea cheltuielilor pentru deplasarea cu masina personala

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!