Animator socio-educativ

SC UMEN0KI SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preia si supravegheaza copii pe durata sederii lor in spatiul de joaca Hera Kids.
-Coordoneaza activitati si jocuri cu acestia.
-Se costumeaza si intra in pielea personajelor pentru a anima petrecerile tematice.
-Participa activ la activitatile educative si distractive ale copiilor.

CERINTE

Cerinte:

- aspect fizic placut si un comportament adecvat (limbaj,vestimentatie,reguli de politete)
- vesela,mereu cu zambetul pe buze si pregatita oricand de joaca
- caracter si abordare pozitiva
- temperament entuziast,activ,dinamic,atent,sensibil
- capacitate de autocontrol
- fire primitoare,empatica,spontana,expresiva
- excelenta capacitate de comunicare cu copii si interactionare cu acestia
- claritate,coerenta si usurinta in exprimare
- rezistenta la oboseala si tensiune
-pregatita oricand pt situatii neprevazute, apta sa ia decizii intelepte
- atentie distributiva
-capacitate de organizare spatio - temporala
-atenta la imaginea si curatenia spatiului, mentinerea unei atmosfere calde si placute
-spontana, ingenioasa si cu idei noi si proiecte interesante
- plina de creativitate si fantezie
-disponibilitate la program prelungit, program de lucru in special in weekend
-cunoasterea a cel putin o limba straina
-studiile pedagogice, psihologice sau artistice constituie avantaj
-si inca nu e suficient…pentru a fi animator socio-educativ e nevoie de SUFLET DE COPIL!

BENEFICII OFERITE

-contract de munca
-lucru intr-o echipa tanara, bine inchegata,vesela si primitoare
-un mediu de lucru vesel si plin de energie
-oportunitati de dezvoltare personala si profesionala
-seriozitate,profesionalism
-pachet salarial motivant
-1 masa/zi

DESCRIEREA FIRMEI

www.hera-kids-after-school.ro