Electricieni și Asistenți Electricieni

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

SilverBack este unul dintre cei mai mari furnizori de mână de lucru pentru electricieni și asistenți electricieni pentru proiecte majore din Europa de Nord.
SilverBack a început lucrările la două proiecte foarte mari, astfel că este necesar să recrutăm și să furnizăm câteva sute de electricieni industriali și asistenți în perioada februarie-iunie 2020. Un proiect se desfășoară în Irlanda, iar celălalt în Scandinavia.
Cerințele postului și calificările necesare sunt descrise mai jos.
Data demarării este în primvară - vară 2020;
Oportunități de muncă de până la 24/36 luni;
Cazarea, zborul și deplasarea pot fi furnizate de către companie;
Lucru prin rotație cu deplasare acasă plătită de 6 și până la 12 ori pe an; Condițiile și tarifele pe oră plătite la nivelul dictat de Sindicat; Electricienii calificați vor câștiga aproximativ 24-26 € pe oră, plus sporuri.

Sarcini si responsabilități
Candidatul va trebui să îndeplinească următoarele îndatoriri care fac parte din atribuțiile postului. Aceasta este o listă non-exhaustivă a îndatoririlor:
· Colaborarea zilnică și săptămânală cu supraveghetorul clientului privind efectuarea lucrărilor de instalare electrică;
· În conformitate cu instrucțiunile clientului, asamblați, instalați, testați și întrețineți cabluri electrice sau electronice, echipamente, dispozitive, aparate și elemente de prindere folosind scule de mână și electrice;
· Diagnosticați sistemele, aparatele și componentele care funcționează defectuos folosind echipamente de testare și instrumente de mână, pentru a localiza cauza defecțiunii și pentru a remedia problema;
· Conectați firele la întrerupătoare, transformatoare sau alte componente;
· Asigurați legătura cu conducerea clientului și cu toți colegii de la locul de munca, planificați
aspectul și instalarea cablurilor electrice, echipamentelor și aparatelor, specificațiile și
codurile locale;
· Lucrați în siguranță cu scări, schele și MEWP-uri pentru a instala, întreține sau repara cabluri
electrice, echipamente și corpuri de fixare;
· Amplasați conductele, tăvile, coșurile și toate recipientele în conformitate cu desenele furnizate
și trageți firele sau cablurile izolate prin ele pentru a completa circuitele;
· Respectați obligațiile prevăzute de legislație și procedurile de securitate în materie de sănătate
și securitate, astfel cum sunt dictate de către client și de condițiile de la locul de muncă;
· Mențineți certificatele electrice și documentele aferente în bună ordine; · Alte sarcini ad-hoc, după cum solicită clientul sau conducerea.

CERINTE

Calificări și preferințe
Pentru a îndeplini cu succes cerințele acestui post, sunt căutate următoarele calificări și
preferințe:
· Certificat de Absolvire a Școlii în meseria de Electrician/Diplomă de Bacalaureat, profilul Electrotehnică; · Calificări Profesionale (pentru asistenți electricieni/practicanți);
· Utilaje de Acces Motorizate sau IPAF (de preferat);
· Certificat Manipulare Manuală (de preferat);
· Certificat pentru Lucru la Înălțime (de preferat);
· Experiență anterioară în lucrări electrice comerciale și/sau industriale; experiență de lucru în
străinătate (de preferat).