Web Designer

SC EXOMAX TECH SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vei lucra la proiecte cu vizibilitate si impact mare pe internet, genul de proiecte care sunt intoarse pe toate partile atat de oamenii din industrie cat si de utilizatori. Deci asteptam de la tine o atentie mare la detalii, lucrari lustruite si finalizate in deadline.

Ne dorim un coleg cu ceva experienta si deschis la experiente noi, capabil de o integrare rapida in dispozitiv si in colectiv. Adica vrem un coleg care sa inteleaga si codul si glumele.

PS: Va rugam sa includeti in CV-ul dumneavoastra asteptarile salariale.

CERINTE

- minim un an de experienta in domeniul web design-ului (fie in cadrul unei firme de profil fie in cadrul facultatii - dar cu proiecte care sa probeze acest lucru)
- cunostinte avansate HTML, CSS, PHP, MySQL, Javascript
- cunostinte medii Photoshop / Corel
- intelegerea problemelor de uzabilitate, user experience, arhitectura informatiei, user friendly interface,
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu
- capacitate de efort prelungit, rezistenta la stress si abilitati de comunicare
- simtul umorului si capacitatea de a gandi/decide pe cont propriu
- constituie avantaj cunostintele de lucru pe urmatoarele platforme:

+ WordPress
+ Joomla
+ Magento

PC Data este o companie cu capital integral romanesc ce activeaza in domeniul IT si Telecomunicatii.