vopsitor

CFR IRV

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vopsirea manuala a pieselor : produs cu solvent, hidro, lac, metalizat, soft. Vopsirea se face cu pistoale cu aer comprimat.
- Analizarea si adaptarea gesturilor conform variatiilor tehnice (piesa, climat, vopsea, altele)
- Respecta cerintele postului, si gamele de calitate destinate acestui post.
- Respecta norma de productie.
- Anticipeaza nevoile legate de fabricatie.
- Imbunatateste (economiseste) consumul de vopsea si rata rebutului.
- Asigura curatenia la postul de munca
- Curata filtrele pistolului din 2 in 2 ore
- Inregistreaza piesele aparute ca rebut in timpul vopsirii
- Asigura curatenia si buna functionare a utilajului folosit (pistolul de vopsit), iar in cazul defectiunilor constatate se adreseaza sefului de echipa sau serviciului de mentenanta.

CERINTE

Persoane dinamice, organizate, perspicace si responsabile.
Experienta in domeniu constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

se discuta la selectia candidatului

CFR IRV activeaza in domeniul reparatiilor de material rulant, furnizind servicii e intretinere si reparatii pentru vagoanele de marfa a principalilor operatori de transport feroviar din tara