SUPERVISOR

DEFEL COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea ,administrarea si managementul agentilor de vanzari ( 8 ) din zona alocata, pentru accesarea cu succes a obiectivelor de vanzari si profitabilitate.
Responsabilitati:
 Atingerea obiectivelor si actiunilor strategice
 Planificarea activitatilor echipelor de vanzari.
 Asigura acoperirea geografica, distributia numerica si ponderata in zona acordata si a parametrilor stabiliti.
 Gestiunea eficienta a politicilor interne.
 Dezvoltarea personalului de vanzari din subordine;
 Implementarea strategiei si atingerea obiectivelor acestora;
 Coordonarea activitatii de vanzare si merchandising

CERINTE

 Experienta sau cunostinte reale, in posturi de conducere de orice profil.
 Cunostinte teoretice si practice versus management si comunicare.
 Absolvent de facultate;
 Abilitati de operare PC nivel avansat(Windows,Excell,Office)
 Permis de conducere categoria B;
 Domiciliul stabil in Suceava.
Competente tehnice:
 Cunostinte despre marci si segmentul tinta catre consumator;
 Cunostinte despre FMCG si segmentului de bere,bauturi,alimentare.
 Cunoasterea activitatii de distributie, aplicarea politicii de vanzare interne si a standardelor solicitate.
Competente legate de afacere:
 Planificarea si organizarea afacerii;
 Dezvoltarea unor relatii durabile cu clientii;
 Reale abilitati de vanzare;
 Comunicare si negociere;
 Excelenta la punctul de vanzare;
 Notiuni financiare de baza;
 Abilitati demonstrate de coordonare-antrenare a unei echipe;
 Capacitate avansata de analiza si sinteza.
Competente de comportament:
 Profesionist; determinat spre rezultate ;dinamic.
 Persuasiv;
 Bune maniere si prezenta agreabila in relatia cu clientul, empatic.
 Orientat spre actiune; dinamic si motivat.
 Muncitor, flexibil, poate lucra sub presiune, pozitiv.

BENEFICII OFERITE

 Masina de serviciu.
 Salarizare conform pozitiei de middle management.
 Laptop, telefon.
 Integrare in sistem si standarde cu inalte valori organizationale.

DEFEL COM un nume cu notorietate in judetele Botosani si Suceava,din 1995 prezent si consecvent cu servicii specializate de distributie/retail,reprezentant si partener al unor producatori de top: ROMAQUA(BORSEC) TYMBARK,AGRANA, ALEXANDRION ROMANIA,BDG,IMPORTURI ,COTNARI,VINIA IASI,HAME,SCANDIA,JIDVEI SA, BDG, ANGELLI, BERGENBIER SA, RED BULL ROMANIA, GARRONE ,etc.