Director Economic- Suceava

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conduce si organizeaza activitatea departamentului financiar – contabil, exercita controlul financiar preventiv;
Raspunde de calitatea activitatii financiar contabile si de corectitudinea analizelor economice;
Raspunde de calitatea raportarilor si a informarilor realizate de departamentul economic;
Asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari;
Asigura buna gestionare a patrimoniului societatii;
Asigura respectarea legislatiei fiscale la nivel de firma: organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale si asigura efectuarea la timp a inregistrarilor;
Intocmeste bugetul general al societatii, informeaza si face propuneri de corectie;
Raporteaza rezultatele financiare ale firmei:analizeaza si propune masuri pentru cresterea rentabilitatii;
Elaboreaza si implementeaza sistemul general de evidenta a gestiunii firmei:
Efectueaza corect si la timp calculul drepturilor banesti ale personalului angajat al firmei;
Indeplinirea la termen si in conformitate cu dispozitiile legale a obligatiilor fata de banci;
Elaborarea si comunicarea la nivelul firmei a procedurilor de lucru in probleme de gestiune a patrimoniului;
Realizeaza organizarea inventarierii patrimoniului.

CERINTE

Experinta pe o pozitie silmilara de cel putin 4-5 ani;
Experienta intr-un domeniu similar de activitate reprezinta avantaj- fabricarea produselor din carne sau domenii conexe;
Solide cunostinte legislative, financiar -contabile;
Bune cunostinte de gestiune;
Detine cunostinte de operare cu soft-uri contabile;
Limba engleza nivel bun- avansat;
Cunostinte operatiuni import-export si vamale.

BENEFICII OFERITE

contract de munca perioada nedeterminata, full-time;
pachet salarial motivant (se negociaza in urma interviului, in functie de nivelul profesional).

Asteptam cv-urile dvs la adresa: cv@qlt.ro

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.