Controlor de Calitate - Suceava

TRENKWALDER SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala din domeniul productiei pieselor pentru masini si camioane, cu peste 200 de angajati, localizata in Suceava.

Responsabilitatile postului:

- efectueaza operatii de control specifice compartimentului de calitate: control la receptia produselor
- control pe fluxul tehnologic si la finalul fluxului- masurarea materiei prime /semifabricatului /produsului finit in conformitate cu desenul tehnic;
- masoara si testeaza piesele prototip
- inregisteaza masuratorile in fise conform procedurilor interne, informeaza asupra neconformitatilor.

CERINTE

Cautam pentru postul de Controlor Calitate persoane care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

- Studii medii (Colegiul tehnic)
- Cunostinte tehnice, desen tehnic (citit si interpretat)
- Experienta pe postul de muncitor pe prelucrari mecanice
- Experienta in lucrul cu aparatele de masura si control
- Familiarizare cu fluxul tehnologic
- Cunostinte operare PC
- Bune abilitati de lucru in echipa si de dobandire rapida a noilor cunostinte
- Experienta in utilizarea masinilor cu comanda numerica reprezinta un plus

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant + bonuri de masa
- Formare la locul de munca

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.