Consilier juridic la sucursala Suceava

ROMEXTERRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Romexterra Bank organizeaza concurs (interviu) pentru ocuparea postului de consilier juridic la sucursala Suceava.

CERINTE

Esential:
-Studii superioare juridice, absolvite la universitati (facultati) de stat sau particulare acreditate, cu durata de 4 ¿ 5 ani
-Minim 2 ani experienta juridica anterioara
-Abilitati medii de operare pe calculator (Microsoft Office)
-Utilizarea eficienta a programelor de legislatie
-Randament bun de solutionare a problemelor in conditii de stres
-Asumarea responsabilitatii pentru lucrarile realizate si dosarele gestionate
-Abilitati de comunicare in relatiile cu colegii si clientii bancii
-Flexibilitate manifestata in solutionarea unei tipologii vaste de probleme
-Implicarea in rezolvarea problemelor sucursalei
-Confidentialitate si pastrarea secretului profesional

Preferabil:
-Cursuri de specializare pe diferite domenii juridice, financiar ¿ bancare sau de asigurari
-2 ani experienta juridica specifica in unitati financiar-bancare
-Cunostinte generale din domeniile complementare sferei de activitate bancara: economico-financiar, asigurari
-Cunoasterea buna a limbii engleze
-Abilitati interpersonale bune
-Aptitudini de comunicare excelente

Preselectia se face baza CV-urilor (detaliat prezentate).

Scrisorile de intentie si CV-urile se vor transmite pe adresa de e-mail emo@romexterra.ro.

Persoanele selectate vor fi contactate telefonic ulterior.

Nu vor fi luate în considerare cererile candidatilor care nu îndeplinesc conditiile cerute.

DESCRIEREA FIRMEI

Institutie de credit