Programator C (cod PRC)

POINTERSOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea de aplicatii in vederea aducerii acestora la un nivel fiabil din punct de vedere comercial

CERINTE

* fluenta in limbaj C (python reprezinta un avantaj),
* experienta baze de date SQL
* experienta cu MPI si OpenMP, programare pentru retele si web (aplicatii GRID ar fi un plus)
* cunostiinte Unix/Linux
* sa fie familiarizat si sa inteleaga conceptul de programare multiproces
* limba franceza si engleza nivel avansat
* disponibilitate de deplasare in strainatate
* abilitati de comunicare si adaptare
* de preferinta studenti an terminal,master, studii aprofundate, doctorat, etc.

BENEFICII OFERITE

Activitatea implica deplasarea in Statele Unite (USA - U.S.A.), in Silicon Valley - California, resp. Houston - Texas.

Pointersoft este o companie internationala, furnizor de solutii complete de management informatic, consultanta software si dezvoltator de aplicatii specializate, cu locatii in Franta si Romania si parteneri in SUA.