PROGRAMATOR

Your Allround Partner

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATENTIE: URMATOAREA OFERTA PRESUPUNE RELOCARE PENTRU DESFASURAREA ACTIVITATII IN OLANDA

PENTRU A APLICA LA ACEASTA OFERTA, VA RUGAM, TRIMITETI CV INSOTIT DE O POZA RECENTA LA ADRESA DE EMAIL: OFFICE@YARPJOBS.EU

- Implementarea specificatiilor furnizate de Manager
- Preluarea automatata a datelor furnizate pe suport de fisiere TXT si introducerea in bazele de date ale aplicatiilor implementate
- Culegerea informatiilor primare de analiza de la Departamentele unde se realizeaza implementarile
- Realizarea periodica a activitatilor de Backup si Arhivare
- Formateaza liste de date pentru prezentarea Online
- Raspunde de Modului de gestiune a Casei si Bancii din cadrul asplicatiei de Contabilitate
- Raspunde deactivitatea de preluare a datelor submodulelor Casa si Banca in structurile de Nomenclatoare ale aplicatiei, in perioada implementarii
- Raspunde de Arhivarea datelor conform standardului Societatii
- La solicitarea sefului de Departamentul, poate participa la activitatile de analiza si proiectare a aplicatiei de Contabilitate, poate propune functionalitati noi
- Proiecteaza scheme logice si diagrame pentru structurarea cerin¿¿elor proiectului in secvente logice
- Elaboreaza module de cod in limbaje de programare folosind medii de dezvoltare integrate
- Configureaza aplicatiile necesare, testeaza aplicatiile si modifica programele
- Proiecteaza si modifica structura bazelor de date prin codarea descrierii datelor folosind sisteme de gestiune a bazelor de date rela¿¿ionale
- Intre¿¿ine dictionarele de date introducand ¿¿i modificand definitii
- Ofera asistenta utilizatorilor pentru folosirea proiectelor software dezvoltate
- Pregateste documenta¿¿ia necesar¿¿ utilizatorilor
- Asigura asistenta utilizatorilor prin demonstratii practice ¿¿i prezentari
- Asigura buna func¿¿ionare a echipamentelor din dotare
- Asigura mentenanaa echipamentelor prin respectarea instructiunilor de utilizare, raportarea la departamentul Service a eventualelor defec¿¿tuni intervenite
- Asigura buna functionare a programelor instalate prin respectarea procedurilor legate de protec¿¿ia impotriva virusilor informatici, mentinerea configuratiei software

PENTRU A VEDEA TOATE OFERTELE ACCESATI WWW.YARPJOBS.EU

CERINTE

- Pregatire de baza: studii superioare de specialitate (Calculatoare)
- Specializare-perfectionare: Curs de Implementare a aplicatiilor de gestiune integrate
- Experienta in domeniu: minim 2 ani, iar in echipa de implementare: minim 1an;
- Excelenta capacitatea de analiza si sinteza a datelor reale ale mediului implementat
- Lucru in echipa
- Cunostinte de limba engleza
- Medii de programare
- Baze de date Access, FoxPro
- Retele de calculatoare (MS)
- Cunostin¿¿e solide operare MS Office
- Gandire tehnica analitica
- Aptitudini de comunicare
- Planificarea si organizarea operatiilor si activitatilor

VA RUGAM, TRIMITETI CV CU POZA RECENTA LA ADRESA DE EMAIL OFFICE@YARPJOBS.EU

Contact:
Yahoo ID: yarpjobs
Skype ID: yarpjobs
MSN ID: yarpjobs@hotmail.com
Email: office@yarpjobs.eu

BENEFICII OFERITE

Salariu conform normelor legale olandeze in vigoare

Incepand cu anul 2000, YARP Consultancy se specializeaza in recrutarea si selectia de personal pentru Uniunea Europeana. Spre deosebire de alte companii, noi recrutam si selectam persoane pentru propriile noastre afaceri deci nu depindem de comisioane. In plus, YARP se ingrijeste de aproape tot ? de la a oferi de lucru pana la a asigura cazarea pentru personalul nostru.
Dispunem de o gama larga de locuri vacante in diverse domenii, de la munca de productie la responsabilitati manageriale.
Personalul este cazat de YARP, conform standardelor olandeze. Acest lucru inseamna pe de o parte ca in locuintele noastre e cazat un numar rezonabil de persoane si pe de alta parte ca locuintele sunt dotate cu tot comfortul, inclusiv internet, televizor, frigider, masina de spalat, asternuturi, etc.
De asemenea, asiguram transportul la si de la locl de munca cu propriile noastre mijloace de transport. 24 de ore din 24 exista o persoana de contact disponibila atat pentru intrebarile pe care le-ati putea avea, cat si pentru a va ajuta ca lucrurile sa fie cat de placute posibilpentru dvoastra in mediul de lucru si in cel privat. Daca va place aceasta provocare, de a lucra in mod 100% legal pentru compania noastra din Olanda, nu ezitati si contactati-ne sau trimiteti-ne un cv online.