Chelneri/ Chelnerite

SAINT ANGEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru o companie elvetiana. Vapoarele lor navigheaza pe rauri si fluvii din Europa, iar plecarile vor fi incepand cu luna Marie 2012.
Cateva dintre vapoarele pentru care noi recrutam in cadrul acestei companii sunt: Avalon Affinity, Avalon Creativity, Avalon Felicity, Avalon Luminary, Avalon Panorama, Avalon Scenery, Sound of Music, Fidelio, Heidelberg, Britania, Cezanne, Excellence Queen, Excellence Rhone, Casanova, s.a.

Sarcini:
-Responsabil cu asigurarea mancarii si/sau a bauturii a pana la 20 de pasageri in sala de restaurant sau o parte a salii de asteptare-relaxare;
-Responsabil si co-responsabil de curatarea unor parti din restaurant, birouri sau camere de lucru, condorm sarcinii (job-uri adiacente);
-Co-responsabil pentru curatirea veselei de sticla a restaurantului ;
-Salutul tuturor pasagerilor in restaurant la inceputul si la sfarsitul fiecarei mese.;
-Co-responsabil de atingerea si mentinerea standardelor RC in restaurant si bar;
-Ajutor la incarcarea proviziilor pe vas;
-Co-responsabil de manevrarea corecta a intregului stoc de mancare si a echipamentului din bar si restaurant;
-Co-responsabil pentru verificarea, distribuirea si in caz ca este necesar inlocuirea materialului tiparit, flori sau alte decoratiuni din restaurant;
-Asistenta la preluarea inventarului conform directivelor companiei;
-Diferite indatoriri de pregatiri inainte de si la sfarsitul sezonului;
-Comunicare activa cu pasagerii in restaurant pentru a obtine feedback, ca si generarea de fonduri prin recomandare; -Responsabil de incasarile zilnice;
-Asistenta la activitatile (F&B-mancare si bautura)(cocktail-uri, petreceri de bun venit si de adio, ceaiuri de dupa amiaza, etc), si alte functii speciale;
-Cooperare la manevrarea bagajului daca este necesar, la indicatiile supraveghetorului;
-Cooperare in alte departamente daca este necesar, la directiva supraveghetorului.

CERINTE

Limba straina: Engleză: Avansat si/sau Germană: Mediu/Avansat
Experiență în: Hoteluri/Turism: minim 6 luni ; Restaurant/Catering: minim 6 luni ; Vase de croaziera: minim 6 luni
Varsta: 20 - 39 ani
Conditiile de aplicare:

- experienta minim 2 ani pe un post de chelner/ ospatar

BENEFICII OFERITE

Acte necesare:
- C.V. in limba engleza (sa reiasa experienta pe care o aveti in domeniu)
- Poza full body (in picioare)
- Recomandari de la locurile anterioare de munca.

Salariile oferite:

Head Waiter pe un vas unde majoritatea pasagerilor sunt vorbitori de limba engleza, incepand cu 1000 EUR
Head Waiter pe un vas unde majoritatea pasagerilor sunt vorbitori de limba germana, incepand cu 1300 EUR
Waiter/Bar Waiter pe un vas unde majoritatea pasagerilor sunt vorbitori de limba germana, incepand cu 1100 EUR
Waiter/Bar Waiter pe un vas unde majoritatea pasagerilor sunt vorbitori de limba engleza, incepand cu 800 EUR

Consultanta in vederea obtinerii unui loc de munca pe vapoare de croaziera.