Expeditor transport international

SC DACRIS INTER TRANS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmirea contractelor de transport
- Cautare si atragerea de clienti noi;
- Onorarea si derularea comenzilor de transport prin intermediul subcontractantilor;
- Minim un an experienta in domeniu, intr-un post operational al unei societati de transport, casa de expeditie sau departament de logistica/transport;
- Cunoasterea preturilor de transport;
- Abilitati de negociere in relatia cu transportatorii;
- Abilitatea de a lucra cu termene limita;
- Fire analitica si abilitati de comunicare;
- Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme;
- Cunostinte temeinice de limba engleza si maghiara constituie un avantaj;
- Abilitati de lucru cu MS Office, Internet.
- Se ofera pachet salarial motivant.

CERINTE

Experienta in transporturi / intermedieri transporturi
- Utilizarea calculatorului la nivel avansat
- Cunoasterea mai multor limbi straine de circulatie internationala prezinta un avantaj
- Rezistenta la stres
- Bun negociator

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial + comision

S.C. Dacris Inter Trans S.R.L., firma infiintata in anul 2005, asigura servicii de transport intern si international de marfuri cu toate tipurile de masini(TIR,camioneta, precum si autoutilitare sprinter in regim de urgenta), , avand ca principal scop garantarea calitatii si realizarea livrarilor in cele mai bune conditii