Economist - contabil

Ayla Chemicals S.R.L. Bucuresti - punct de lucru Stefanestii de Jos - Ilfov

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigur¿ respectarea dispozi¿iilor legale referitoare la întocmirea documentelor specifice activit¿¿ii financiar - contabile
Respect¿ planul de conturi în vigoare cu particulariz¿rile convenite de companie ;
Efectueaz¿ încas¿ri ¿i pl¿¿i numerar si prin transfer bancar pe baza documentelor aferente ;
Întocme¿te registrul de cas¿ zilnic, cash-flow-ul ;
Înregistreaz¿ / verific¿ deconturile, obligatii plata furnizori si eviden¿a clien¿i ;
Înregistreaz¿ / verific¿ mijloacele fixe ¿i imobiliz¿rile necorporale
Intocmirea si transmiterea rapoartelor, inclusiv in limba engleza, catre conducere si actionari
Comunicarea cu toate institiutiile statului, finante, munca, etc. si cu auditorii firmei.
Atributii resurse umane-personal nr. restrans

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic, preferabil finalizate ( in special Contabilitate sau Contabilitate si Informatica de gestiune);
- 3 ani experienta si cunostinte teoretice si abilitati practice cu programe de contabilitate si gestiune, inclusiv in lb. engleza;
- Cunoasterea limbii engleze este obligatorie.
- Autorizare finaciar - contabila reprezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru orientat spre rezultate;
- Salariul negociabil in functie de experienta si performante.
- Tichete de masa
- Transportul este asigurat de catre firma.

Ayla Chemicals S.R.L. Bucuresti face parte dintr-un grup de firme deschise de catre compania Ayla Construction Iordania, avand ca obiect de activitate productia si comercializarea de aditivi pentru materiale de constructii.