BRG work -Au Pair USA

BRGwork

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programul Au Pair USA exista din 63 si BRGwork il dezvolta din 2005!

Suntem cea mai mare si cea mai sigura agentie de Au Pair din Romania!

Facebook: http://www.facebook.com/BRGwork.ro

Yahoo: brgwork_aupair

skype: brgwork2

RESPONSABILITATILE DE ZI CU ZI ALE AU PAIR-ULUI
Au Pair-ul trebuie sa asigure pana la 45 de ore pe saptamana pentru ingrijirea copiilor, maxim 10 ore pe zi, maxim 5 zile jumate pe saptamana.
Raspunderile Au Pair-ului sunt concentrate in jurul copilului:
plimbarea copiilor, imbracarea, imbaierea, joaca
prepararea meselor pentru copii, organizarea jucariilor
pregatitul patului de dormit, spalatul rufelor
ducerea si aducerea copiilor de la scoala sau activitati extrascolare
supravegherea copiilor
sa explicati copiilor despre cultura romaneasca, despre jocuri traditionale, povestiri, feluri de mancare, conceptii despre familie

Studiile obligatorii pe perioada sederii in SUA minim 6 credite pe semestru. Veti primi suport local! Familia acopera 500usd!

CERINTE

Eligibilitate Au Pair USA- CONDITII ELIMINATORII!!
** maxim 26 de ani
**absolvent(a) liceu cel putin
**nivel Engleza- entry level
**cunostinte de baza despre ingrijirea copiilor
**posibilitate de a acoperi costul programului

COSTURI Au Pair USA- CONDITII ELIMINATORII!!
** 690usd +TVA- taxa program
** 131usd- taxa viza

NOTA: 500usd din 690usd se restituie dupa 1 an!

BENEFICII OFERITE

Beneficii Au Pair USA- MINIME!
** bilet de avion dus-intors-GRATIS
**camera separata
**3 mese pe zi
**4 nopti de cazare la hotel- GRATIS
**2 saptamani de concediu- PLATITE
**500$ bonus pentru scoala
**500$ bonus restituit din taxa de program dupa 1 an
**minim 800usd pe luna NET

BRGwork, Belrao Group este agentie de recrutare a fortei de munca implicata in dezvoltarea programelor de schimb cultural si experienta practica: au pair, career training, work and travel, step up etc in tari precum: Grecia, SUA, Anglia, Canada